Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte
Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte
Ekonomika Bakalaura
Programmas direktors: Aina Dobele
Akreditēts: 26/05/2021-27/05/2027 Licenzēts: 04/03/2010-27/05/2027
2.2. Galvenā(-s) studiju joma(-s)
AgrVid: Ekonomika ar izvēlēto specializācijas virzienu "Agrārā un vides ekonomika"
GrFin: Ekonomika ar izvēlēto specializācijas virzienu "Grāmatvedība un finanses"
RegAP: Ekonomika ar izvēlēto specializācijas virzienu "Reģionālā attīstība un pārvalde"
Tiesb: Ekonomika ar izvēlēto specializācijas virzienu "Tiesību zinātnes"
Uznd: Ekonomika ar izvēlēto specializācijas virzienu "Biznesa procesu vadība"
4.2. Programmas prasības (kvalifikācijas iegūšanas nosacījumi utt.)
AgrVid Studiju programmas mērķis ir dot iespēju studentiem radošā mācību un pētnieciskā darbā iegūt akadēmisko izglītību ekonomikā, radīt nosacījumus zināšanu iegūšanai un augstas kvalitātes intelektuālo, analītisko un profesionālo prasmju attīstīšanai izvēlētajā specializācijas virzienā. Studiju rezultāti. Spēj parādīt fundamentālās un specializētās zināšanas ekonomikas teorijā un tās vēsturiskā attīstībā. Izprot bioekonomikas aktualitāti resursu racionālā un ilgtspējīgā izmantošanā. Orientējas mūsdienu ekonomikas zinātnes teorētiskajās pamatnostādnēs specializācijas virzienā Agrārā un vides ekonomika. Spēj parādīt zināšanas ekonomikas un atsevišķu saskares zinātņu teorētiskajos un praktiskajos pamatjautājumos. Spēj, izmantojot apgūtās teorētiskās zināšanas, veikt pētniecisku darbību, demonstrējot analītisku pieeju pētījuma objekta analīzē. Spēj patstāvīgi veikt atšķirīgu informācijas datu bāzu kvantitatīvo un kvalitatīvo rādītāju apzināšanu, to sākotnējo un analītisko apstrādi, rezultātu interpretāciju. Prot izmantot piemērotākās pētnieciskās metodes un paņēmienus, lietpratīgi veikt iegūto rezultātu ekonomisko interpretāciju. Spēj pielietot normatīvo aktu prasības un novērtēt to ietekmi uzņēmumā un ekonomikā kopumā. Izprot kopējo lauksaimniecības politiku Eiropas Savienībā un Latvijā; pārzina institūciju, normatīvu, plānošanas dokumentu hierarhisko sistēmu agrārajos un vides politikas jautājumos. Prot novērtēt ekonomisko, sociālo un dabas savstarpējo mijiedarbības samēru, noteikt ilgtspējības indikatoru raksturlielumus un analizēt tos. Ir gatavs uzņemties atbildību un iniciatīvu, veicot darbu individuāli vai komandā. Spēj profesionāli komunicēt, argumentēt un saistoši demonstrēt veiktos pētījumus un aprēķinus gan speciālistiem, gan nespeciālistiem. Izprot ekonomisko procesu ietekmi uz vidi, spēj novērtēt un vadīt darba vidi. Spēj pielietot modernās informācijas tehnoloģijas ekonomikas datu uzskaitē un apstrādē. Spēj pielietot teorētiskās zināšanas praktisku uzdevumu risināšanā un lēmumu pieņemšanā uzņēmuma vai institūcijas darbības uzlabošanai. Ir pietiekošs teorētisko zināšanu, pētniecisko iemaņu un prasmju līmenis turpmākām studijām un zinātniski pētnieciskai darbībai.
GrFin Studiju programmas mērķis ir dot iespēju studentiem radošā mācību un pētnieciskā darbā iegūt akadēmisko izglītību ekonomikā, radīt nosacījumus zināšanu iegūšanai un augstas kvalitātes intelektuālo, analītisko un profesionālo prasmju attīstīšanai izvēlētajā specializācijas virzienā. Studiju rezultāti. Spēj parādīt fundamentālās un specializētās zināšanas ekonomikas teorijā un tās vēsturiskā attīstībā. Izprot bioekonomikas aktualitāti resursu racionālā un ilgtspējīgā izmantošanā. Orientējas mūsdienu ekonomikas zinātnes teorētiskajās pamatnostādnēs specializācijas virzienā Grāmatvedība un finanses. Spēj parādīt zināšanas ekonomikas un atsevišķu saskares zinātņu teorētiskajos un praktiskajos pamatjautājumos. Spēj, izmantojot apgūtās teorētiskās zināšanas, veikt pētniecisku darbību, demonstrējot analītisku pieeju pētījuma objekta analīzē. Spēj patstāvīgi veikt atšķirīgu informācijas datu bāzu kvantitatīvo un kvalitatīvo rādītāju apzināšanu, to sākotnējo un analītisko apstrādi, rezultātu interpretāciju. Prot izmantot piemērotākās pētnieciskās metodes un paņēmienus, lietpratīgi veikt iegūto rezultātu ekonomisko interpretāciju. Spēj pielietot normatīvo aktu prasības un novērtēt to ietekmi uzņēmumā un ekonomikā kopumā. Spēj vadīt un kontrolēt grāmatvedības darbu uzņēmumos un iestādēs, sagatavot finanšu pārskatus un veikt uzņēmumu vērtēšanu, izmantojot dažādas metodes. Pārzina banku un finanšu sektora darbību un nodokļu sistēmu. Spēj veikt fizisko un juridisko personu nodokļu aprēķināšanu, deklarēšanu un norēķinus, kā arī nodokļu uzskaiti uzņēmumos. Ir gatavs uzņemties atbildību un iniciatīvu, veicot darbu individuāli vai komandā. Spēj profesionāli komunicēt, argumentēt un saistoši demonstrēt veiktos pētījumus un aprēķinus gan speciālistiem, gan nespeciālistiem. Izprot ekonomisko procesu ietekmi uz vidi, spēj novērtēt un vadīt darba vidi. Spēj pielietot modernās informācijas tehnoloģijas ekonomikas datu uzskaitē un apstrādē. Spēj pielietot teorētiskās zināšanas praktisku uzdevumu risināšanā un lēmumu pieņemšanā uzņēmuma vai institūcijas darbības uzlabošanai. Ir pietiekošs teorētisko zināšanu, pētniecisko iemaņu un prasmju līmenis turpmākām studijām un zinātniski pētnieciskai darbībai.
RegAP Studiju programmas mērķis ir dot iespēju studentiem radošā mācību un pētnieciskā darbā iegūt akadēmisko izglītību ekonomikā, radīt nosacījumus zināšanu iegūšanai un augstas kvalitātes intelektuālo, analītisko un profesionālo prasmju attīstīšanai izvēlētajā specializācijas virzienā. Studiju rezultāti. Spēj parādīt fundamentālās un specializētās zināšanas ekonomikas teorijā un tās vēsturiskā attīstībā. Izprot bioekonomikas aktualitāti resursu racionālā un ilgtspējīgā izmantošanā. Orientējas mūsdienu ekonomikas zinātnes teorētiskajās pamatnostādnēs specializācijas virzienā Reģionālā attīstība un pārvalde. Spēj parādīt zināšanas ekonomikas un atsevišķu saskares zinātņu teorētiskajos un praktiskajos pamatjautājumos. Spēj, izmantojot apgūtās teorētiskās zināšanas, veikt pētniecisku darbību, demonstrējot analītisku pieeju pētījuma objekta analīzē. Spēj patstāvīgi veikt atšķirīgu informācijas datu bāzu kvantitatīvo un kvalitatīvo rādītāju apzināšanu, to sākotnējo un analītisko apstrādi, rezultātu interpretāciju. Prot izmantot piemērotākās pētnieciskās metodes un paņēmienus, lietpratīgi veikt iegūto rezultātu ekonomisko interpretāciju. Spēj pielietot normatīvo aktu prasības un novērtēt to ietekmi uzņēmumā un ekonomikā kopumā. Spēj noteikt teritorijas attīstības potenciālu, analītiski izvērtēt nacionālos, reģionālos un vietējo pašvaldību attīstības stratēģijas dokumentus. Spēj izmantot reģionu analīzes metodes statistiski pamatotu slēdzienu pieņemšanai. Prot analizēt pašvaldības funkcijas un to sniegto kvalitāti. Ir gatavs uzņemties atbildību un iniciatīvu, veicot darbu individuāli vai komandā. Spēj profesionāli komunicēt, argumentēt un saistoši demonstrēt veiktos pētījumus un aprēķinus gan speciālistiem, gan nespeciālistiem. Izprot ekonomisko procesu ietekmi uz vidi, spēj novērtēt un vadīt darba vidi. Spēj pielietot modernās informācijas tehnoloģijas ekonomikas datu uzskaitē un apstrādē. Spēj pielietot teorētiskās zināšanas praktisku uzdevumu risināšanā un lēmumu pieņemšanā uzņēmuma vai institūcijas darbības uzlabošanai. Ir pietiekošs teorētisko zināšanu, pētniecisko iemaņu un prasmju līmenis turpmākām studijām un zinātniski pētnieciskai darbībai.
Tiesb Studiju programmas mērķis ir dot iespēju studentiem radošā mācību un pētnieciskā darbā iegūt akadēmisko izglītību ekonomikā, radīt nosacījumus zināšanu iegūšanai un augstas kvalitātes intelektuālo, analītisko un profesionālo prasmju attīstīšanai izvēlētajā specializācijas virzienā. Studiju rezultāti. Spēj parādīt fundamentālās un specializētās zināšanas ekonomikas teorijā un tās vēsturiskā attīstībā. Izprot bioekonomikas aktualitāti resursu racionālā un ilgtspējīgā izmantošanā. Orientējas mūsdienu ekonomikas zinātnes teorētiskajās pamatnostādnēs specializācijas virzienā Tiesību zinātnes. Spēj parādīt zināšanas ekonomikas un atsevišķu saskares zinātņu teorētiskajos un praktiskajos pamatjautājumos. Spēj, izmantojot apgūtās teorētiskās zināšanas, veikt pētniecisku darbību, demonstrējot analītisku pieeju pētījuma objekta analīzē. Spēj patstāvīgi veikt atšķirīgu informācijas datu bāzu kvantitatīvo un kvalitatīvo rādītāju apzināšanu, to sākotnējo un analītisko apstrādi, rezultātu interpretāciju. Prot izmantot piemērotākās pētnieciskās metodes un paņēmienus, lietpratīgi veikt iegūto rezultātu ekonomisko interpretāciju. Spēj pielietot normatīvo aktu prasības un novērtēt to ietekmi uzņēmumā un ekonomikā kopumā. Izprot saistību nodibināšanas, pildīšanas, spēkā esamības un izbeigšanas būtību. Izprot darba tiesību būtību, nozīmi, lomu mūsdienu ekonomikā, spēj dibināt un realizēt darba tiesiskās attiecības. Ir gatavs uzņemties atbildību un iniciatīvu, veicot darbu individuāli vai komandā. Spēj profesionāli komunicēt, argumentēt un saistoši demonstrēt veiktos pētījumus un aprēķinus gan speciālistiem, gan nespeciālistiem. Izprot ekonomisko procesu ietekmi uz vidi, spēj novērtēt un vadīt darba vidi. Spēj pielietot modernās informācijas tehnoloģijas ekonomikas datu uzskaitē un apstrādē. Spēj pielietot teorētiskās zināšanas praktisku uzdevumu risināšanā un lēmumu pieņemšanā uzņēmuma vai institūcijas darbības uzlabošanai. Ir pietiekošs teorētisko zināšanu, pētniecisko iemaņu un prasmju līmenis turpmākām studijām un zinātniski pētnieciskai darbībai.
Uznd Studiju programmas mērķis ir dot iespēju studentiem radošā mācību un pētnieciskā darbā iegūt akadēmisko izglītību ekonomikā, radīt nosacījumus zināšanu iegūšanai un augstas kvalitātes intelektuālo, analītisko un profesionālo prasmju attīstīšanai izvēlētajā specializācijas virzienā. Studiju rezultāti. Spēj parādīt fundamentālās un specializētās zināšanas ekonomikas teorijā un tās vēsturiskā attīstībā. Izprot bioekonomikas aktualitāti resursu racionālā un ilgtspējīgā izmantošanā. Orientējas mūsdienu ekonomikas zinātnes teorētiskajās pamatnostādnēs specializācijas virzienā Biznesa procesu vadība. Spēj parādīt zināšanas ekonomikas un atsevišķu saskares zinātņu teorētiskajos un praktiskajos pamatjautājumos. Spēj, izmantojot apgūtās teorētiskās zināšanas, veikt pētniecisku darbību, demonstrējot analītisku pieeju pētījuma objekta analīzē. Spēj patstāvīgi veikt atšķirīgu informācijas datu bāzu kvantitatīvo un kvalitatīvo rādītāju apzināšanu, to sākotnējo un analītisko apstrādi, rezultātu interpretāciju. Prot izmantot piemērotākās pētnieciskās metodes un paņēmienus, lietpratīgi veikt iegūto rezultātu ekonomisko interpretāciju. Spēj pielietot normatīvo aktu prasības un novērtēt to ietekmi uzņēmumā un ekonomikā kopumā. Izprot biznesa procesa kopsakarības uzņēmumā un spēj integrēt un pieņemt lēmumus inovācijas radīšanā. Spēj novērtēt uzņēmuma attīstības iespējas mainīgajos ārējās vides apstākļos un izprot kvalitātes vadības instrumentus un sistēmas. Ir gatavs uzņemties atbildību un iniciatīvu, veicot darbu individuāli vai komandā. Spēj profesionāli komunicēt, argumentēt un saistoši demonstrēt veiktos pētījumus un aprēķinus gan speciālistiem, gan nespeciālistiem. Izprot ekonomisko procesu ietekmi uz vidi, spēj novērtēt un vadīt darba vidi. Spēj pielietot modernās informācijas tehnoloģijas ekonomikas datu uzskaitē un apstrādē. Spēj pielietot teorētiskās zināšanas praktisku uzdevumu risināšanā un lēmumu pieņemšanā uzņēmuma vai institūcijas darbības uzlabošanai. Ir pietiekošs teorētisko zināšanu, pētniecisko iemaņu un prasmju līmenis turpmākām studijām un zinātniski pētnieciskai darbībai.
Kredītpunktu sadalījums pa semestriem un daļām (A-obligātā, B-specializācijas izvēle, C-brīvā izvēle)
Pilna laika
Daļa 1-sem. 2-sem. 3-sem. 4-sem. 5-sem. 6-sem. 7-sem. 8-sem. Kopā
A 20 18 10 12 6 2   10 78
B 2   8 8 12 16 20 8 74
C .75 1.75 2.75 .75 2 2 2   12
Nepilna laika
Daļa 1-sem. 2-sem. 3-sem. 4-sem. 5-sem. 6-sem. 7-sem. 8-sem. 9-sem. Kopā
A 17 15 8 14 8 2 2 2 10 78
B 2   10 3 9 15 14 14 8 75
C   2       2 2 2   8
2016.pavasara 2015.rudens 2015.pavasara 2014.rudens 2014.pavasara 2013.rudens 2013.pavasara 2012.rudens 2012.pavasara 2011.rudens 2011.pavasara 2010.rudens 2010.pavasara 2009.rudens 2009.pavasara 2008.rudens 2008.pavasara 2007.rudens 2007.pavasara 2006.rudens 2006.pavasara 2005.rudens 2005.pavasara 2004.rudens 2004.pavasara
Pilna laika Nepilna laika
1-sem. 3-sem. 5-sem. 7-sem. Kursu plāns ar aprakstiem
1-sem. A (20)
Citi4016 Darba un civilā aizsardzība [Obl. visām PL un NL pamatst. pr.] (3)
Ekon1012 Mikroekonomika [ekon. a.: PL-1.sem.,NL-2.sem.] (6)
Ekon2131 Ievads ekonomikas studijās [Ekon, a: 1.sem.] (4.5)
Filz1025 Filozofija [Ekon., a: 1.sem.] (3)
LauZ4007 Lauksaimnieciskā ražošana [Ekon., a] (6)
Soci2036 Socioloģija [Ekon., a, Komercz.,1.līm., IUĀS, Ēvu, Ppt, Pz] (3)
VidZ3006 Ekoloģija un vides aizsardzība [LBTU, obl.] (3)
1-sem. B (2)
VadZ3035 Dokumentu pārvaldība [Ekon., a] (3)
1-sem. C (.75)
SpoZP001 Sports I [1.sem.] (1.13)
3-sem. A (10)
Ekon2022 Ekonomiskās domas vēsture [Ekon., a: PL-3.sem., NL-4.sem.; Komercd., p(b): PL-2.sem., NL-7.sem] (3)
Ekon2122 Statistika [Ekon., a; Komercd., p(b)] (6)
Ekon3113 Finanses un nodokļi [Ekon., a: PL 3.sem., NL 4.sem.] (6)
JurZ2005 Tiesību pamati [Ekon, a; OSPS, a] (3)
3-sem. B (8)
Ekon2119 Reģionālā ekonomika [Ekon., a: PL-3.sem.,NL-4.sem.] (3)
VadZ2028 Saimniekošanas mācība [Ekon.,a; Komercd., p(b)] (6)
3-sem. C (2.75)
Ekon2068 Reklāmas veidošana [Komercd. p(b); pārējiem BISK] (3)
SpoZP003 Sports III [3.sem.] (1.13)
VadZ2019 Biznesa etiķete [Komercz., 1.līm.] (3)
VadZ3006 Sabiedrisko attiecību pamati [OSPS, a; IUĀS, p(b)] (3)
VadZ3017 Komandas menedžments [Ekon., a: 5. un 7. sem.; Komercd., p(b): 3.sem.] (3)
5-sem. A (6)
InfT3017 Kvantitatīvās metodes ekonomikā [Ekon., a; PL - 5.sem., NL - 8.sem.] (3)
VadZ4027 Uzņēmējdarbība [Ekon., a: PL 5.sem., NL 6.sem.] (6)
5-sem. B (12)
Ekon3046 Vērtspapīru tirgus [Ekon., a (grām.): B, 5.sem.] (3)
Ekon3087 Apdrošināšanas tirgus [Ekon., a] (3)
Ekon3090 Nodokļu uzskaite [Ekon., a (Grām.): PL 5.sem., NL 6.sem.] (3)
Ekon3107 Eiropas Savienības projekti [Ekon., a: PL-5.sem., NL-7.sem.] (6)
Ekon3110 Starptautiskā komunikācija [Ekon., a (Ties.zin.): PL un NL - 5.sem.; BISK - 6.sem.] (3)
Ekon4091 Pašvaldību darbība [ekon. a.: PL-5.sem.,NL-6.sem.] (4.5)
JurZ4016 Lietu tiesības [Ekon., a (Tiesb): PL 5.sem., NL 6.sem.] (3)
JurZ4017 Saistību tiesības [Ekon., a (jur., reģ.): PL-7.sem., Nl-8.sem.] (4.5)
JurZ4022 Starptautiskās līgumtiesības [Ekon., a (ties.): PL-5.sem.,NL-9.sem.;BISK-uzņ.,grām.,reģ.-6.sem.] (3)
VadZ2019 Biznesa etiķete [Komercz., 1.līm.] (3)
VadZ4030 Kvalitātes vadība [Ekon., a (uzņ.): PL 5.sem., NL 7.sem.] (3)
VadZ4032 Riska vadība [Ekon., a (uzņ.): PL 5.sem., NL 6.sem.] (3)
VadZ4036 Projektu vadīšana [Ekon., a (uzņ.): 6.sem.] (3)
VadZ4049 Uzņēmējdarbības likumdošana [Ekon., a: PL 5.sem., NL 6.sem.] (3)
5-sem. C (2)
Ekon2068 Reklāmas veidošana [Komercd. p(b); pārējiem BISK] (3)
Ekon3074 Loģistika mārketingā [izvēles] (3)
JurZ3019 Īpašuma tiesības [Ekon.a (tiesīb.) 6.sem., BISK pārējām apakšpr.; Komercd.; VBF] (3)
VadZ2019 Biznesa etiķete [Komercz., 1.līm.] (3)
VadZ3006 Sabiedrisko attiecību pamati [OSPS, a; IUĀS, p(b)] (3)
VadZ3017 Komandas menedžments [Ekon., a: 5. un 7. sem.; Komercd., p(b): 3.sem.] (3)
7-sem. B (20)
Ekon2108 Inovācijas vadīšana [Ekon., a (RegAP): obl., PL-7.sem.,NL-9.sem.; BISK (grām.,ties) - 6.sem.; Komercd. p(b): obl.] (3)
Ekon3031 Starptautiskie ekonomiskie sakari [Ekon., a: PL-7.sem.,NL-5.sem.]] (3)
Ekon3079 Datorgrāmatvedība [Ekon., a (grām): 7.sem.] (4.5)
Ekon3088 Iekšējais audits [Ekon., a (grām.): 7.sem.] (3)
Ekon3096 Ilgtspējīga attīstība [Ekon. a (RegAP)] (3)
JurZ4108 Tiesību zinātnes [studiju projekts; ekon. a: PL-7.sem.,NL-9.sem.] (6)
Ekon4087 Kontrole un revīzija [Ekon., a: 7.sem.] (3)
Ekon4089 Norēķini starptautiskajā tirdzniecībā [Ekon., a: obl. 7.sem.; brīvā izvēle] (3)
Ekon4095 Reģionu analīzes metodes [Ekon., a (reģ.): 7.sem.] (3)
Ekon4096 Reģionālā attīstība [Ekon., a (RegAP): studiju pr., PL 7.,9.sem.] (6)
Ekon4097 Reģionālās attīstības plānošana [Ekon., a (RegAP): 7.sem.] (6)
Ekon4099 Finanšu pārskati [Ekon., a: 7.sem.] (4.5)
Ekon4100 Grāmatvedība un finanses [Ekon., a (grām.): studiju projekts PL-7sem., NL-9.sem.] (6)
Ekon5076 Uzņēmumu vērtēšana [Ekon., a (grām.): 7.sem.] (3)
EkonP016 Reģionālā attīstība [Ekon., a (RegAP): prakse] (12)
EkonP017 Finanšu grāmatvedība un analīze [Ekon., a (grām.): prakse, 8.sem.] (12)
JurZ3014 Patērētāju tiesību aizsardzība [brīvās izv.] (3)
JurZ3018 Ģimenes un mantojuma tiesības [Ekon., a (jur.): 7.sem.]. (4.5)
JurZ4015 Darba tiesības [Ekon., a (jur.): 7.sem.] (4.5)
JurZ4017 Saistību tiesības [Ekon., a (jur., reģ.): PL-7.sem., Nl-8.sem.] (4.5)
JurZ4022 Starptautiskās līgumtiesības [Ekon., a (ties.): PL-5.sem.,NL-9.sem.;BISK-uzņ.,grām.,reģ.-6.sem.] (3)
JurZ4027 Patērētāju tiesību aizsardzība [Ekon., a: PL-7.sem., Nl-9.sem.] (4.5)
JurZP006 Tiesību realizācija [Ekon., a (Ties): prakse] (12)
VadZ3021 Konkurētspēja uzņēmējdarbībā [Komercd., p(b): obl.; Ekon., a: izv.] (3)
VadZ4029 Uzņēmējdarbības plānošana [Ekon., a (uzņ.)] (4.5)
VadZ4031 Stratēģiskā vadīšana [Ekon., a (uzņ.): 7.sem.] (3)
VadZ4033 Loģistika [Ekon., a: PL 7.sem., NL 9.sem.] (3)
VadZ4037 Personāla vadīšana [Ekon., a (uzņ.): izv., 3.sem.] (3)
VadZ4050 Uzņēmējdarbības vadīšana [Ekon., a (uzņ.): stud.projekts] (6)
VadZ4052 Inovatīvā uzņēmējdarbība [Ekon., a (uzņ.)] (4.5)
7-sem. C (2)
Ekon2068 Reklāmas veidošana [Komercd. p(b); pārējiem BISK] (3)
Ekon3074 Loģistika mārketingā [izvēles] (3)
JurZ3014 Patērētāju tiesību aizsardzība [brīvās izv.] (3)
JurZ3019 Īpašuma tiesības [Ekon.a (tiesīb.) 6.sem., BISK pārējām apakšpr.; Komercd.; VBF] (3)
JurZ4021 Darījumi ar nekustamo īpašumu [Zem.ier., p(b): 7.sem.] (3)
VadZ3017 Komandas menedžments [Ekon., a: 5. un 7. sem.; Komercd., p(b): 3.sem.] (3)
VadZ4041 Biznesa informācijas menedžments [ Komercd., p(b): B2 ; Ekon., a: C ] (3)