Excel
Kursa nosaukums Augkopība, lopkopība, vide
Kursa kods VidZP002
Zinātnes nozare Vides inženierija un enerģētika
Zinātnes apakšnozare Vides inženierzinātne
Kredītpunkti (ECTS) 1.5
Kopējais stundu skaits kursā 40.5
Kursa apstiprinājuma datums 15/02/2011
Atbildīgā struktūrvienība Ainavu arhitektūras un vides inženierijas institūts
 
Kursa izstrādātājs(-i)
Dr. sc.ing., asoc. prof. Laima Bērziņa

Priekšzināšanas
Kursam priekšzināšanas nav nepieciešamas
 
Kursa anotācija
Studenti iepazīstas ar dažādas specializācijas lauksaimnieciskās ražošanas uzņēmumiem, kuros pārstāvēta tradicionālā, konvencionālā un bioloģiskā lauksaimniecība. Vienlaikus tiek apskatītas kultūraugu slimību un kaitēkļu ierobežošanas metodes, kā arī minerālmēslu un organiskā mēslojuma lietošana un uzglabāšanas iespējas. Lopkopības saimniecībās tiek analizēta vides prasību ievērošana saistībā ar kūtsmēslu apsaimniekošanu (uzglabāšanas, iestrādes, pārstrādes tehnoloģijas) un dzīvnieku labturību.
Kursa rezultāti un to vērtēšana
Prakses noslēgumā studentiem būs:
• Nostiprinātas un papildinātas zināšanas, kā arī izpratne par raksturīgākajām problēmām vides aizsardzības jomā dažādās lauksaimnieciskās ražošanas nozarēs.
• Iegūtas prasmes analizēt un izvērtēt vides aizsardzības pasākumu (ieskaitot normatīvo aktu prasības) praktisko ieviešanu lauku saimniecībās. • Kompetence, saistībā ar praksē apgūto jautājumu specifiku, patstāvīgi izstrādāt ieteikumus vides apdraudējumu novēršanai lauksaimnieciskās ražošanas procesos.
Kursa saturs(kalendārs)
Mācību ekskursijas dažāda rakstura lauksaimnieciskās ražošanas uzņēmumos, zemnieku saimniecībās.
Prasības kredītpunktu iegūšanai
Jāpiedalās mācību ekskursijās, jāstudē ieteiktā literatūra, jāiesniedz detalizēta prakses atskaite, prakses atskaite jāaizstāv prakses noslēguma seminārā. Ieskaite.
Obligātā literatūra
1. Augkopība. Antona Ružas red. Jelgava: Latvijas Lauksaimniecības universitāte, 2004. 374 lpp.
2. Augsnes ilgtspējīga izmantošana un aizsardzība. Oļģerta Nikodemus red. Rīga: LU Akadēmiskais apgāds, 2009. 254 lpp.
3. Agroķīmija un kultūraugu mēslošana: Latvijas autoru 1895.-1997.gadu zinātnisko un populārzinātnisko publikāciju analītiskā bibliogrāfija. Skrīveri: Skrīveru zinātnes centrs, 2001. 222 lpp. 4. Labas lauksaimniecības prakses nosacījumi Latvijā. Rīga: Latvijas Republikas Zemkopības ministrija, 2008. 56 lpp.
Papildliteratūra
1. Miške I. Bioloģiskās augkopības pamati. Rīga: Nordik, 2007. 254 lpp.
2. Lauksaimniecības un pārtikas risku vadīšana: monogrāfija. LLU, LR ZM Pārtikas un veterinārais dienests, RTU Modelēšanas un imitācijas katedra; [sast. un zinātniskais redaktors Kazimirs Špoģis]. Jelgava: LLU, 2007. 544 lpp. 3. Merrington G., Winder L., Parkinson R., Redman M. Agricultural Pollution: Environmental Problems and Practical Solutions. CRC Press, 2002. 264 p.
Piezīmes
Obligātā prakse VBF fakultātes profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmā „Vide un ūdenssaimniecība” un bakalaura studiju programmā „Vides zinātne”.