Excel
Kursa nosaukums Profesionālā angļu valoda
Kursa kods ValoP178
Zinātnes nozare Valodniecība un literatūrzinātne
Kredītpunkti (ECTS) 9
Kopējais stundu skaits kursā 243
Semināru un praktisko darbu stundu skaits 96
Studenta patstāvīgā darba stundu skaits 147
Atbildīgā struktūrvienība Valodu centrs
 
Kursa izstrādātājs(-i)
Dr. oec., prof. Gunta Grīnberga-Zālīte

Priekšzināšanas
Kursam priekšzināšanas nav nepieciešamas
 
Kursa anotācija
Kurss ietver profesionālās svešvalodas zināšanu un prasmju apguvi, lai tā kalpotu par līdzekli profesionālās kvalifikācijas pilnveidei un saziņai ar ārzemju studentiem un speciālistiem (prakses ārzemēs, piedalīšanās vieslektoru lekcijās, darbs kopuzņēmumos u.c.). Programma paredz pilnveidot studentu prasmi visos valodas darbības veidos - lasīšanā, runāšanā, audiēšanā, rakstīšanā.
Kursa rezultāti un to vērtēšana
Pēc kursa studijām studenti iegūst:
• zināšanas – nozares terminoloģijā: ar ainavu arhitektūru un plānošanu, dārzu mākslas, ekoloģiju un vides jautājumiem saistīta terminoloģija, profesionālā informācija angļu valodā, zināšanas par valodas lietojumu profesionālajā jomā.
• prasmes – studenti spēj izmantot zināšanas un komunikatīvās prasmes, kas ietver lasīšanas, runāšanas, klausīšanās un rakstīšanas prasmes profesionālajā jomā, piedaloties diskusijās, veidojot dialogus, uzstājoties ar prezentāciju. Studenti spēj izmantot profesionālo terminoloģiju dažādās komunikatīvās situācijās (telefonsaruna, darba intervija, lietišķā sarakste, elektroniskie dokumenti u.c), spēj atrast sev nepieciešamo informāciju svešvalodā internetā, strukturēt, klasificēt to, strādāt ar terminu vārdnīcām; • kompetence – studentiem ir pilnveidota profesionālās svešvalodas kompetence, lai radoši lietotu svešvalodu mutvārdu un rakstveida komunikācijā un profesionālajā darbībā, studentu mobilitātē un akadēmiskajā vidē.
Kursa saturs(kalendārs)
1 Ainavas novērtēšana.
2 Vietas analīze.
3 Ainavu arhitektūras funkcijas.
4 Plānojums.
5 Ainavuarhitekts.
6 Ainavu plānošana.
7 Ārējās dzīves telpas veidošana.
8 Stādījumu plānošana.
9 Plānošanas sākums.
10 Parki.
11 Parki.
12 Nacionālie parki.
13 Augsne, ekoloģija, veģetācija.
14 Augsne, ekoloģija, veģetācija.
15 Topogrāfija. 16 Eksāmens.
Prasības kredītpunktu iegūšanai
Sekmīgi uzrakstīti pārbaudes darbi, izstrādāti semestra individuālie darbi (mājas lasīšana 25 000 rakstu zīmes). Kavēto nodarbību skaits nepārsniedz 20% no kopējā auditoriju nodarbību skaita.
Obligātā literatūra
1. ”Basic Technical English” Jeremy Comfort, Steve Hick, Allan Savage” Oxford University Press, 90.lpp.
2. FAO LAND TENURE STUDIES ”Cadastral syrveys and records of rights in land” Sir Bernard O.Binns, Peter F.Dale FOOD AND AGRICULTURE ORGANIZATION OF THE UNITED NATIONS, Rome, 3. FAO LAND TENURE STUDIE ”Rural property tax systems in Central and Eastern Europe” FOOD AND AGRICULTURE ORGANIZATION OF THE UNITED NATIONS , Rome, 2002, 51.lpp.
Papildliteratūra
1. ”Introduction to Physical Geography” Arthur N.Strahler, 1970, 457.lpp.
Periodika un citi informācijas avoti
1. Dārza pasaule
2. ”National Geographic” 3. Daiļdārzu avīze
Piezīmes
Priekšmets iekļauts LIF pilna laika studiju programmas "Ainavu arhitektūra un plānošana" obligātās daļas, 1., 2., 3., 4. semestrī.