Excel
Kursa nosaukums Laukkopība I
Kursa kods LauZP017
Zinātnes nozare Lauksaimniecības un zivsaimniecības zinātnes, mežzinātne
Zinātnes apakšnozare Laukkopība
Kredītpunkti (ECTS) 4.5
Kopējais stundu skaits kursā 121.5
Semināru un praktisko darbu stundu skaits 120
Kursa apstiprinājuma datums 22/03/2011
Atbildīgā struktūrvienība Augsnes un augu zinātņu institūts
 
Kursa izstrādātājs(-i)
Mg. agr., Indulis Melngalvis

Priekšzināšanas
Kursam priekšzināšanas nav nepieciešamas
 
Kursa anotācija
Iespēja apvienot teorētiskās zināšanas ar praktisko. Iepazīt un krāt pieredzi par augsnes apstrādes metodēm, kultūraugu audzēšanas agrotehniku, mēslošanas īpatnībām, augu aizsardzības sistēmām. Vākt, sistematizēt un aprakstīt kolekcijas par dažādām laukkopības tēmām. Iespēja salīdzināt un izteikt vērtējumu par praksē lietotajām metodēm.
Kursa rezultāti un to vērtēšana
Pēc mācību prakses Laukkopība I studentam būs:
• nostiprinātas zināšanas un izpratne augkopības, pļavkopības, laukkopības, selekcijas, augu aizsardzības un agroķīmijas jomā; teorētiskās atziņas tiks salīdzinātas ar prakses saimniecības praktisko pieredzi, aktuālajām problēmām;
• prasmes noteikt un izvērtēt kaitīgo organismu izplatību, ievākt to kolekcijas, noteikt laukaugu sugas un izvērtēt sējumu stāvokli, kā arī pielietoto kultūraugu audzēšanas tehnoloģiju efektivitāti; • kompetence sadarbībā ar darba vadītāju veikt saimniecības agrotehnisko pasākumu plānošanu, vadīšanu un kontroli.
Kursa saturs(kalendārs)
1 Agroķīmija, Laukkopība
2 Selekcija, Augu aizsardzība 3 Pļavkopība, Augkopība, prakses aizstāvēšana
Prasības kredītpunktu iegūšanai
Jānoformē un jāaizstāv atskaite, kas sastāv no divām daļām: mācību prakse pasniedzēju vadībā un profesionālā prakse uzņēmumā (uzņēmējsabiedrībā) pie attiecīgajiem priekšmetu pasniedzējiem. Ievākt un sakārtot augu slimību herbāriju, kukaiņu kolekciju un bojāto augu herbāriju, nezāļu augu herbāriju un sēklu kolekciju. Pārbaudes veids - ieskaite.
Obligātā literatūra
1. Lapiņš D., Kažotnieks J. Laukkopība. Ozolnieki, 2001. 247 lpp.
2. Ieteikumi jūsu saimniecībai '2000: izmēģinājumu rezultāti. Dižstende: Valsts Stendes selekcijas stacija, 2000. 71 lpp.
3. Priedītis A. Kultūraugu kaitēkļi. Rīga: Zvaigzne ABC, 1996. 296 lpp. 4. Bankina B. Lekciju konspekts vispārējā fitopatoloģijā, Jelgava, 1999. 48 lpp.
Papildliteratūra
1. Kroģere R. Zemkopības praktikums. Rīga: Zvaigzne, 1984. 118 lpp.
2. Priekuļu selekcijas stacijai 85 gadi. Priekuļi, 1998. 50 lpp. 3. Augkopība. Rokasgrāmata. A. Ružas red. Jelgava, 2001, 324 lpp.
Periodika un citi informācijas avoti
1. Agro Tops. Rīga: Aģentūra Agro apgāds. ISSN 1407-5164 2. Dārzs un Drava. Rīga: Dārzs un Drava. ISSN0132- 6457
Piezīmes
Obligāta Lauksaimniecības fakultātes akadēmiskās bakalaura programmas „Lauksaimniecība” Laukkopības specializācijai, pilna laika studijas, kā arī nepilna laika profesionālo studiju "Lauksaimniecība" Laukkopības specializācijas studentiem.