Excel
Kursa nosaukums Ķīmija
Kursa kods Ķīmi1021
Zinātnes nozare Ķīmija
Zinātnes apakšnozare Neorganiskā ķīmija
Kredītpunkti (ECTS) 2.25
Kopējais stundu skaits kursā 60.75
Lekciju stundu skaits 6
Laboratorijas darbu stundu skaits 3
Kursa apstiprinājuma datums 12/10/2011
Atbildīgā struktūrvienība Zemes pārvaldības un ģeodēzijas institūts
 
Kursa izstrādātājs(-i)
Dr. sc. ing., doc. Fredijs Dimiņš

Priekšzināšanas
Kursam priekšzināšanas nav nepieciešamas
 
Kursa anotācija
Kurss ietver vispārīgās ķīmijas teorētiskos pamatus, tai skaitā – ķīmisko procesu vispārīgās likumsakarības, vielas uzbūvi un agregātstāvokļus, heterogenas dispersas sistēmas, šķīdumus, elektrolītu ūdens šķīdumus, elektroķīmiskos procesus; celtniecības un kokmateriālu sastāvā ietilpstošo nozīmīgāko ķīmisko elementu un to savienojumu īpašības un pārvērtības apkārtējā vidē un ražošanas procesos; saistvielu ķīmijas pamatus un ieskatu par polimēru materiāliem.
Kursa rezultāti un to vērtēšana
Zināšanas: Spēj parādīt ar būvniecības ķīmiju saistītiem jautājumiem raksturīgās pamata un specializētās zināšanas un šo zināšanu kritisku izpratni. Spēj parādīt attiecīgās zinātnes nozares ķīmijas jomas svarīgāko jēdzienu un likumsakarību izpratni.
Prasmes: Spēj izmantot apgūtos teorētiskos pamatus un prasmes, veikt profesionālu, inovatīvu vai pētniecisku darbību, formulēt un analītiski aprakstīt informāciju, problēmas un risinājumus ar būvniecības nozares saistītajām profesijas jomām, tos izskaidrot un argumentēti diskutēt par tiem gan ar speciālistiem, gan ar nespeciālistiem. Kompetence: Spēj patstāvīgi iegūt, atlasīt un analizēt informāciju un to izmantot, pieņemt lēmumus un risināt problēmas ar būvniecības saistīto nozari vai profesiju. Izvērtēt savas profesionālās darbības ietekmi uz vidi un sabiedrību un piedalīties būvniecības profesionālās jomas attīstībā.
Kursa saturs(kalendārs)
1 Ievadlekcija. Ķīmiskā kinētika.
2 Dispersas sistēmas. Šķīdumi. Šķīdumu sastāva izteiksmes veidi un aprēķini.
3 Šķīdumu koligatīvās īpašības.
4 Elektrolītiskā disociācija. pH. Elektroķīmiskie procesi.
5 Elektroķīmiskie procesi.
6 Saistvielu ķīmijas pamati.
7 L.d. Darba drošība ķīmijas laboratorijā. Neorganisko savienojumu īpašības.
8 L.d. Reakcijas elektrolītu šķīdumos. 9 L.d. Sāļu hidrolīze.
Prasības kredītpunktu iegūšanai
Jābūt nostrādātiem un ieskaitītiem visiem laboratorijas darbiem, uzrakstītam un ieskaitītam mājas darbam. Sekmīgi nokārtotam eksāmenam..
Obligātā literatūra
1. Čakste I. Vispārīgā ķīmija. LLU. Ķīmijas katedra. Rīga: Drukātava (Rīga), 2008. 66 lpp.
2. Druviete B. Neorganiskie savienojumi, to klasifikācija un vispārīgās ķīmiskās īpašības. LLU. Ķīmijas katedra. Rīga: Drukātava (Rīga), 2008. 59 lpp. 3. Malone L.J.. Basic Concepts of Chemistry. Saint Louis University. New York etc.: John Wiley@Sons,1997. 591 p.
Papildliteratūra
1. Theodore L.B., Eugene L.Jr., Bruce E.B., Catherine J.M. Chemistry. The Central Science. Pearson Education International, 2006. 1128 p.
2. Zumdahl S.S. Chemical Principles. Boston, New York: University of Illinois, 2005. 1070 p. 3. Федосова Н.Д. Химические основы полимеров и вяжущих веществ. Издательство Ассоциации строительных вузов (ACB), 2005. 176 с.
Piezīmes
Kurss iekļauts LIF nepilna laika būvniecības (prof.) studiju programmas obligātajā daļā.