Excel
Kursa nosaukums Loģistika un mārketings kokrūpniecībā IV
Kursa kods MatZ6002
Zinātnes nozare Materiālzinātne
Zinātnes apakšnozare Koksnes materiāli un tehnoloģija
Kredītpunkti (ECTS) 9
Kopējais stundu skaits kursā 243
Lekciju stundu skaits 12
Semināru un praktisko darbu stundu skaits 60
Studenta patstāvīgā darba stundu skaits 171
Kursa apstiprinājuma datums 09/01/2018
Atbildīgā struktūrvienība Būvniecības un kokapstrādes institūts
 
Kursa izstrādātājs(-i)
Dr. silv., Sigita Alksne

Priekšzināšanas
MatZ5026, Loģistika un mārketings kokrūpniecībā I
MatZ5027, Loģistika un mārketings kokrūpniecībā II
MatZ6001, Loģistika un mārketings kokrūpniecībā III
Kursa anotācija
Studiju kurss paredz apgūta teorētiskās zināšanas, kas izmantojamas praktiskajā darbībā, ļaujot izprast un rast risinājumus piegāžu ķēdes loģistikas struktūru un elementus, sastādīt darbības plānus meža nozares operāciju loģistikas sistēmām, ievērojot ekonomikas, sociālās un vides aspektus, atlasīt un analizēt globālās un lokālās izmaiņas transporta un ražošanas vidē, kā arī tirgzinības stratēģisko lēmumu pieņemšanās koksnes tirgus jomā, analizēt tirgzinības elementus kontekstā ar globālo koksnes produkcijas tirgu, veikti tirgus izpēti un sagatavot mārketinga (realizācijas) plānu.
Kursa rezultāti un to vērtēšana
Zināšanas: iegūst padziļinātas praktiskas zināšanas koksnes tirgzinībā un kokrūpniecības loģistikā no ekonomiskā skatpunkta (kontroldarbs, referāts).
Prasmes: prot izmantot iegūtās zināšanas praktiskajā darbā, pieņemt stratēģiskos lēmumus loģistikas un mārketinga jomā, optimizēt mārketinga un loģistikas pasākumus no izmaksu skatpunkta, savākt un izmantot tirgus informāciju, organizēt pakalpojumu, izejvielu un produkcijas pārvaldību uzņēmumā, strādāt komandā un aktīvi diskutēt par aktuālām problēmām kokrūpniecības loģistikas, izejvielu un koksnes produktu tirgus jomā (kontroldarbs, referāts). Kompetences: kompetenti analizē situāciju loģistikas un mārketinga jomā un izvērtē iegūtos rezultātus, spēj pieņemt lēmumus par nepieciešamo pasākumu veikšanu, balstoties uz veidojošajām izmaksām, izstrādāt darbības plānu un analizēt tā ietekmi uz uzņēmuma saimniecisko darbību (kontroldarbs, referāts).
Kursa saturs(kalendārs)
1 Integrētas loģistikas sistēmas izmantošana starpniekdarbības efektivitātes paaugstināšanai (1 lekcija)
2 Starpniekdarbības loģistikas analīze (1 lekcija)
3 Loģistikas un mārketinga potenciāla analīze. Loģistikas procesu transporta nodrošinājums (1 lekcija, 3 praktiskie darbi un 2 semināri)
4 Vispārējs ieskats loģistikas un mārketinga vadīšanā (1 lekcija, 3 praktiskie darbi un 2 semināri)
5 Produktu un pakalpojumu sortimentācija (1 lekcija, 3 praktiskie darbi un 2 semināri)
6 Pakalpojumu (produktu) līmenis un izmaksas (1 lekcija, 3 praktiskie darbi un 2 semināri)
7 Preču sadales (realizācijas) kanāli. Ražošanas izvietošana (1 lekcija, 6 praktiskie darbi un 4 semināri)
8 Loģistikas izmaksas un to audits. Mārketinga (noieta izmaksas) un to audits (1 lekcija, 3 praktiskie darbi un 2 semināri)
9 Patērētāju pieprasījums un tā apmierināšanas servisa kritēriji (1 lekcija, 3 praktiskie darbi un 2 semināri)
10 Informācijas plūsmas loģistikas un mārketinga funkciju nodrošināšanai(1 lekcija, 3 praktiskie darbi un 2 semināri)
11 Loģistikas un mārketinga attīstību ietekmētājfaktori (1 lekcija, 3 praktiskie darbi un 2 semināri) 12 Konkurences cīņas ieroči uzņēmējdarbībā. Kokrūpniecības atšķirīgie faktori loģistikas un mārketinga jomā (1 lekcija, 6 praktiskie darbi un 4 semināri)
Prasības kredītpunktu iegūšanai
Jābūt izpildītiem un aizstāvētiem visiem praktiskajiem darbiem un ņemta dalība semināros (vismaz 70% apjomā), iesniegtam un aizstāvētam referātam/pētījumam, uzrakstītam testam un kontroldarbam. Vērtējums ar atzīmi veidojas no kontroldarbos, testā un iesniegtā, aizstāvētā darba iegūto punktu (ballu) summas atbilstoši novērtējumu skalai 10 ballu sistēmā.
Studējošo patstāvīgo darbu organizācijas un uzdevumu raksturojums
Praktiskajos darbos studentiem jāapgūst šādas tēmas:
•integrētas loģistikas sistēmas pielietojamība, transporta procesa nodrošinājums;
•produktu sortimentācija un pakalpojumu klasifikācija, to novērtēšana;
•realizācijas kanāli un to efektivitātes novērtēšana;
•noieta un loģistikas izmaksu klasifikācija un to ietekme uz uzņēmuma darbību; •konkurētspēja un konkurences cīņas instrumenti un to raksturojums.
Studiju rezultātu vērtēšanas kritēriji
Studiju kursa rezultātu vērtēšanā un vērtējuma iegūšanā būtiski, lai studenta apmeklējums ir virs 70% no kopējā nodarbība apmeklējuma, t.sk. no semināra apmeklējuma. Studiju kursā studentu zināšanu vērtēšana notiek 3 daļās, t.i., semestra laikā ir:
•jānokārto teorētiskais tests par studiju kursā pasniegtajām tēmām, kur mutiskas vai rakstveida atbildes ir sekmīgas, ja vismaz 40% no jautājumiem atbildēti pareizi;
•jāsagatavo referāts/pētījums atbilstošs MF metodiskajam noteikumiem studiju noslēguma darba izstrādē un referāts jāaizstāv prezentācija; •jānokārto kontroldarbs, kur rakstveida atbildes ir sekmīgas, ja vismaz 40% no uzdevumiem atbildēti pareizi. Gala vērtējums veidojās kā vidēji svērtais vērtējums 10 ballu skalā no apmeklējuma (10%), no sekmīga nokārtota testa (20%), no sekmīga sagatavota un aizstāvēta referāta/pētījuma (45%) un sekmīgi nokārtota kontroldarba (25%).
Obligātā literatūra
•Kotlers F. Mārketinga pamati. Rīga: Jumava, 2008. 648 lpp.
•Praude V. Mārketings (teorija un prakse). 1.grāmata. 3.pārstrād. un papild. izd.. Rīga: Burtene, 2011. 522 lpp.
•Praude V., Beļčikovs J. Loģistika. Rīga: Vaidelote, 2003. 541 lpp. •Sprancmanis N. Biznesa loģistika. Rīga: Vaidelote, 2003. 360 lpp.
Papildliteratūra
•Juslin H., Hansen E. Strategic Marketing in the Global Forest Products Industries. Corvallis, OR, USA: Academic Press. 2003.
•Wilkinson A., Redman T. Ed Snipe and Mick Marchington. Managing With Total Quality Management: Theory and Practice. Basingstoke, London: Macmillan Press Ltd. 1998. 690 p. •Kotler P. Marketing Management, The Millennium Edition. Prentice-Hall International, Inc., London, 2000., 708 p.
Periodika un citi informācijas avoti
•Laikraksts „Dienas Bizness” ISSN 1407-2041 Žurnāls „Baltijas koks” ISSN 1407-6667
•Forest Product Sociaty. ISSN 0015-7473
•Holz-Zentralblatt. ISSN 0018-3792
•Timber Trades Journal. Timber Industry Magazine. 1740-701X •Forest Products Journal. Published by Forest Products Society. ISSN 0015-7473 Pieejams datubāzē EBSCO http://search.ebscohost.com/login.aspx?direct=true&db=f5h&jid=0N0&site=ehost-live LLU tīklā, kā arī izmantojot LLU IS lietotājkontu
Piezīmes
Studiju kurss iekļauts maģistra studiju programmas Koksnes materiāli un tehnoloģija specializācijas studiju kursa daļā