Excel
Kursa nosaukums Ģeobotānika un dendroloģija
Kursa kods BiolP006
Zinātnes nozare Bioloģija
Zinātnes apakšnozare Botānika
Kredītpunkti (ECTS) 1.5
Kopējais stundu skaits kursā 40.5
Kursa apstiprinājuma datums 08/11/2011
Atbildīgā struktūrvienība Mežsaimniecības institūts
 
Kursa izstrādātājs(-i)
Dr. biol., asoc. prof. Viesturs Šulcs

Priekšzināšanas
Kursam priekšzināšanas nav nepieciešamas
 
Kursa anotācija
Mācību praksē tiek nostiprinātas lekcijās un praktiskajos darbos iegūtās zināšanas dendroloģijā, ģeobotānikā, kokaugu morfoloģijā un ekoloģijā, tās papildinot ar zināšanām par mākslīgo ekosistēmu morfoloģisko un ainavisko struktūru.
Kursa rezultāti un to vērtēšana
Zināšanas par savvaļas un introducēto kokaugu taksonu morfoloģiju, bioloģiju, ekoloģiju un to lomu augu sabiedrībās, taksonu migrāciju, ģeogrāfisko izplatību un floristisko statusu Latvijā. Prasmes analizēt un izvērtēt kokaugu morfoloģiskās pazīmes, noteikt to taksonomisko vērtību un identificēt taksonus. Kompetence novērtēt un pamatot kokaugu taksona un vides mijiedarbības izpausmes, spriest par taksona piemērotību konkrētiem ekoloģiskiem apstākļiem, nepieciešamības gadījumā argumentēt tā nomaiņu.
Kursa saturs(kalendārs)
1 1.diena. Jelgavas vēsturiskā centra sabiedriskie apstādījumi.
2 2.diena. Rīgas vēsturiskā centra apstādījumi.
3 3.diena. Salaspils - Nacionālā botāniskā dārza dendrārijs.
4 4.diena. Jaunkalsnavas dendrārija kokaugu sortiments, taksonu izmantošana apstādījumos Latvijā. 5 5.diena. Individuālā herbārija nodošana un kokaugu atpazīšanas prasmes pārbaude, prakses aizstāvēšana.
Prasības kredītpunktu iegūšanai
Iesniegts individuālais herbārijs, aizstāvēti prakses protokoli, iegūta ieskaite par praksi.
Obligātā literatūra
1. Mauriņš A., Zvirgzds A. Dendroloģija. Jelgava: LU Akadēmiskais apgāds. 2006. 448 lpp.
2. Roze D. Dendroloģija. Ozolnieki: Latvijas Lauksaimniecības konsultāciju centrs. 2002. 127 lpp. 3. Priedītis N. Augu ģeogrāfija un daudzveidība. Rīga: Apgāds Zvaigzne ABC. 2009. 176 lpp.
Papildliteratūra
1. Broks J. (galv. red.). Meža enciklopēdija. 1. sēj. Rīga: apgāds Zelta grauds. 2003. 368 lpp. 2. Palmšēna I. Koki un krūmi. No zviedru val. tulkojis I. Briška. Rīga: Jumava. 2006. 237 lpp.
Periodika un citi informācijas avoti
1. Vides Vēstis. Vides aizsardzības kluba žurnāls. Rīga : Vides aizsardzības klubs. ISSN 1407-2939. 2. Latvijas Veģetācija. / Latvijas Universitāte. Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultāte. Bioģeogrāfijas laboratorija. 1- Rīga : Latvijas Universitāte. Bioģeogrāfijas laboratorija. ISSN 1407-3641.
Piezīmes
Prakse iekļauta Lauku inženieru fakultātes profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas "Vide un ūdenssaimniecība" obligātajā daļā.